Pamięci

pamięci

Trening pamięci pozwoli Ci sprawniej i na dłużej zapamiętywać ważne rzeczy.

Twoja pamięć zachowuje się w podobny sposób jak mięśnie – jeżeli nie będzie poddawana stałemu, systematycznemu wysiłkowi, a wręcz wyręczana, w szybkim czasie zacznie słabnąć oraz odmawiać posłuszeństwa. Zrównoważony trening spowoduje że twoja pamięć będzie w doskonałej formie.

Jak ćwiczyć pamięć? Przede wszystkim – skoncentruj się!

Rzeczy które rozpraszają naszą uwagę – to czynniki które w zapamiętywaniu ważnych informacji najbardziej w tym przeszkadzają. Najczęściej dzieję się tak kiedy robimy jednocześnie kilka rzeczy na raz. Jest to tylko pozorna oszczędność czasu. W rzeczywistości wykonując określone czynności po kolei ich czas wykonania skróci się i wykonując je ilość błędów również się zmniejszy. Musimy zastanowić się, jakie czynniki zewnętrzne przeszkadzają nam w procesie zapamiętywania, po dokładnej analizie tego co odwraca naszą uwagę postarajmy się wyeliminować rozpraszacze.

Z góry załóżmy w jakich godzinach pracy będziemy aktualizować skrzynkę odbiorczą, ustalmy sobie dzienny plan działania oraz rytm wykonywanych czynności. W przerwie od pracy, czytając książkę, nie oglądajmy również telewizji, a przygotowując obiad, nie rozmawiajmy przez telefon. Wszystko te czynności powodują osłabienie naszej koncentracji na jednej czynności.

Na naszych zajęciach pokarzemy Ci jak trenować swój umysł i pamięć. Wykorzystujemy sprawdzone techniki, które w dużym stopniu ułatwiają zapamiętywanie. Przyjdź do nas, rozruszaj swój umysł i spędź z Nami miło czas.