Lokalne zawody w literowaniu rozstrzygnięte!

literowanie

L I T E R O W A N I E ! Tak Literowanie. W zeszłą sobotę w siedzibie naszej szkoły Pamięci i Koncentracji Prymus odbyły się tegoroczne, lokalne zawody Spelling bee, czyli konkursie dla najmłodszych polegającym na literowaniu słów. Młodych uczestników, którzy przystąpili do zawodów było rekordowo dużo bo ponad 200!

 

Pierwszy etap konkursu

polegał na wykonaniu dyktanda sprawdzającego poprawność zapisu ze słuchu dyktowanego tekstu. Nasi nauczyciele sprawdzali testy pod względem ilości błędów gramatycznych i zapraszali dzieci, które popełniły do 3 błędów do kolejnego etapu.

W drugim etapie

wzięły udział 43 pociechy, każda z nich musiała stanąć na scenę i przeliterować kolejno wypowiedziane przez prowadzącego trzy słowa. Jeśli udało się to zrobić poprawnie uczestnik przechodził do następnego etapu. W ten sposób wyłoniono 21 dzieci.

Trzecia konkurencja

polegała na literowaniu wskazanych słów do momentu popełnienia błędu. Najwięcej bo 7 wyrazów udało się przeliterować czterem dzieciom, które stoczyły ostateczne starcie w czwartym, ostatnim etapie.

Rozstrzygający etap

zabawy polegał nie inaczej jak na literowaniu. Zestaw słów na tym etapie był naprawdę trudny! „prokrastynacja”, „somnambulizm”, „bałwochwalstwo” to niektóre z nich. Ostatecznie udało się wyłonić laureata konkursu, którym została Zosia Piechura. Nagrody w postaci dyplomu, zestawu książek i gadżetów otrzymały dzieci zajmujące trzy pierwsze miejsca.

Serdecznie gratulujemy wygranym i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie Spelling bee.